Централізована система бібліотек Червонозаводського району м. Харкова заснована 1 квітня 1977 року за наказом відділу культури виконкому Харківської міської Ради депутатів трудящих № 032 від 31.03.1977 р. “ Про централізацію бібліотечного обслуговування Червонозаводського району м. Харкова” згідно рішення Харківської міської ради депутатів трудящих № 161 від 26.02.1976 р. “ шляхом об'єднання п'яти державних масових бібліотек для дорослих : №9,№15, №21, № 35, № 41 та чотирьох дитячих бібліотек : №1, №29, №38, №41(дитячий) на базі 9-ї масової бібліотеки ім.С.М.Кірова. Функції центральної бібліотеки були покладені на 9-у масову бібліотеку ім.С.М.Кірова. Бібліотеки для дорослих та дітей реорганізовано в філії центральної районної бібліотеки зі збереженням за ними існуючих назв. Першим директором централізованої бібліотечних системи було призначено завідувача 9-ю бібліотекою Минаєву Ірину Дмитрівну.38 державна міська дитяча бібліотека ввійшла дитячим відділом до складу центральної районної бібліотеки. Завідувача цією бібліотекою, Жиленко Людмилу Михайлівну, було призначено заступником директора по роботі з дітьми. Об'єднання окремих бібліотек Червонозаводського району в єдину систему дало змогу мешканцям нашого району користуватися фондами всієї системи. Для цього впроваджувалися такі форми роботи, як міжбібліотечний абонемент та обмін фондами. Створення єдиного каталогу дало змогу швидко виявляти місцезнаходження відповідного видання та надавати про це інформацію користувачам. В 1981 році зі складу центральної районної бібліотеки виходить відділ по обслуговуванню дітей та створюється центральна дитяча районна бібліотека. В цьому ж році відкрито юнацький відділ центральної бібліотеки.З 2000 року по 2006 рік централізовану систему бібліотек очолювала Власова Олена Василівна. 3 2006 року по цей час ЦБС очолює Кузнецова Раїса Вікторівна. В 2011 році в рамках оптимізації бібліотек району за наказом Департаменту культури пройшло злиття 2 дитячих бібліотек ,які знаходилися поряд, на базі 29 дитячої бібліотеки. На даний час до складу ЦБС Червонозаводського району входить 8 бібліотек, які розташовані в 9 приміщеннях. Це 6 бібліотек для дорослих та 2 дитячі бібліотеки.

- Центральна бібліотека ( відділ обслуговування) — вул. Молочна, 20;- Центральна бібліотека (юнацький відділ) - пр.Гагаріна, 40;- Центральна дитяча бібліотека - пр.Гагаріна, 40;- Бібліотека-філія № 1 - майдан Героїв Небесної сотні ,19-а;- Бібліотека-філія № 15 - пр.Гагаріна,312;- Бібліотека-філія № 21 - вул. Харківська,82;- Бібліотека-філія № 35 - вул.Сидоренківська 36/1 корпус 6;- Бібліотека-філія № 41 - вул. Кутаїська ,42;- Бібліотека-філія № 29 (дитяча) - вул. Валдайська ,26

Коментарi